Whedon Products
Home Impressions 1-Spray 2.5 GPM Fixed Shower Head, Chrome
SKU: 419023
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$8.99
Features
Specifications
Adjustable spray. Swivels in any direction on a swivel ball joint. Fits standard 1/2" shower arms. 2.5 GPM (gallons per minute) maximum flow rate. Chrome-plated plastic body and ball joint. Carded.
| Brand | Whedon Products |
|---|---|
| UPC | 009326403847 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H6 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 2.80" |
| Finish | Chrome |
| Finish Family | Chrome |
| Flow Rate | 2.5 GPM |
| Material | Plastic |
| Number Of Spray Patterns | 1-Spray |
| Shower Head Shape | Round |