Plumb Pak
Do it Best 1-1/4 In. x 5 In. Plastic Bathroom Drain with Overflow
SKU: 436228
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$12.99
Features
Specifications
The Do it Best 1-1/4 In. x 5 In. Bathroom Drain is the perfect compliment to your bathroom dcor. Featuring a plastic body with Stainless Steel rim and stopper, the Bathroom Drain is a one piece design with a lift and lock closure for trouble-free use. Measuring 5 In. in length with an 1-1/4 In. inlet, this Lavatory Drain is for use in bathroom sinks with an overflow.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 009326404585 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H4 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Manufacturer Part Number | PP55-1 |
| Size | 1-1/4 In. x 5 In. |
| Material | Plastic with Stainless Steel Rim |
| Overflow | Yes |