Plumb Pak
PP66-10W Drain Pipe Elbow, 1-1/2 in, Slip-Joint, PVC, White
SKU: PP6610W
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$7.49
Features
Specifications
1-1/2 in IPS threaded outlet elbow. For use with washing machine drain connection or J-bend. Carded.
- The iron pipe size threaded outlet elbow is easily installed to attach your washing machine drain connection to a 1-1/2 in threaded pipe stub-out or to connect an IPS plastic sink trap to your stub-out
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224066101 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H5 |
| Package Length (in) | 4.75" |
| Package Width (in) | 8.50" |
| Package Height (in) | 9.50" |
| Manufacturer Part Number | PP66-10W |
| Color | White |
| Connection Type | Slip-Joint |
| Includes | (2) Wing Nuts |
| Material | PVC |
| Nominal Size | 1-1/2 in |
| Suitable for | Sink Trap Washing Machine Drain Connection and J-bend |