Plumb Pak
PP66-1W J-Bend, 1-1/2, 1/2 x 1-1/4 in, Slip, Plastic, White
SKU: 9170556
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.79
Features
Specifications
For P or S traps.
- The J-bend is easy to install to your existing sink drain system
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 717510012095 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H5 |
| Package Length (in) | 6.40" |
| Package Width (in) | 6.40" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Manufacturer Part Number | PP66-1W |
| Color | White |
| Connection Type | Slip |
| Includes | (2) Washers (2) Wing Nuts and J-Bend |
| Material | Plastic |
| Nominal Size | 1-1/2 1/2 x 1-1/4 in |
| Suitable for | P-Trap and S-Trap |