Do it Best
1-1/2 In. or 1-1/4 In White Plastic J-Bend, Carded
SKU: 9513581
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.29
Features
Specifications
Ideal to replace 1-1/2" or 1-1/4" any system plastic, chrome, or brass p-traps. Will fit kitchen sink drains with cast elbow. Includes all necessary nuts and reducer washers for installation.
| Brand | Do it Best |
|---|---|
| UPC | 046224006626 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H5 |
| Package Length (in) | 6.60" |
| Package Width (in) | 6.60" |
| Package Height (in) | 3.40" |
| Manufacturer Part Number | PP66-2W |
| Size | 1-1/2 In. or 1-1/4 In. x 1-1/2 In. |
| Finish | White |
| Material | Plastic |
| Type | Slip Joint |