Plumb Pak
Plumb Pak PP66-7W Series Center Outlet and Tailpiece, 1-1/2 in, Slip-Joint, Plastic, White
SKU: 5752332
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.19
Features
Specifications
Plumb Pak Center Outlet and Tailpiece, Nominal Size: 1-1/2 in, Slip-Joint Connection, Plastic, White, Suitable for: Double Bowl Sink Drain System, Includes: (2) Washers, (2) Wing Nuts
- The center outlet tee and tailpiece is for installation in a double bowl sink drain system where both tubes connect to the same outlet
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 717510012156 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H5 |
| Package Length (in) | 9.60" |
| Package Width (in) | 5.80" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | PP66-7W |
| Color | White |
| Connection Type | Slip-Joint |
| Includes | (2) Washers (2) Wing Nuts |
| Material | Plastic |
| Nominal Size | 1-1/2 in |
| Suitable for | Double Bowl Sink Drain System |