Plumb Pak
Do it Best 1-1/2 In. Chrome Plated J-Bend, Carded
SKU: 5406491
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$19.49
Features
Specifications
J-Bend is designed for use with sink drain traps to eliminate sewer gas and sanitation issues in your home. The durable 17 or 22 gauge brass construction offers long-lasting use, with a polished chrome finish for a cleaner and nicer appearance in exposed installations. Includes all necessary nuts and washers for installation.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224000075 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H6 |
| Package Length (in) | 6.60" |
| Package Width (in) | 6.20" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Manufacturer Part Number | PP7CP |
| Size | 1-1/2 In. x 1-1/2 In. |
| Finish | Chrome Plated |
| Material | Brass |
| Gauge | 22 ga |
| Type | Slip Joint |