Plumb Pak
PP800-10 Faucet Aerator, 13/16-27 Male, 1.878 in W x 3.75 in H Dimensions, Chrome Plated
SKU: PP80010
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.49
Features
Specifications
Fits Kohler, Briggs, Barnes, Chicago Indiana Brass and Speakman. 13/16 in -27 Dia. Dimension of 3.88 in H x 2.88 in W.
- Turn off water supply leading to faucet
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 008359101638 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section I1 |
| Package Length (in) | 1.25" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 3.38" |
| Manufacturer Part Number | 10 9700 5 |
| Connection Type | Male |
| Dimensions | 1.878 in W x 3.75 in H |
| Finish | Chrome Plated |
| Nominal Size | 13/16-27 |
| Thread Type | Dual |