Plumb Pak
PP800-15 Faucet Aerator, 55/64-27 Female, Brass, Chrome Plated
SKU: 1091005
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.49
Features
Specifications
Plumb Pak Faucet Aerator, Nominal Size: 55/64-27, Female Connection, Dimensions: 1.878 in W x 3.75 in H, Brass, Chrome Plated
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 008359100556 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section I1 |
| Package Length (in) | 2.20" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 10 9100 5 |
| Connection Type | Female |
| Dimensions | 1.878 in W x 3.75 in H |
| Finish | Chrome Plated |
| Material | Brass |
| Nominal Size | 55/64-27 |