Neoperl
Do it 1.5 GPM Universal Water Saver Faucet Aerator
SKU: DA36149
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.79
Features
Specifications
15/16" universal (Male/Female) 1.5 GPM (gallons per minute) energy saving aerator.
| Brand | Neoperl |
|---|---|
| UPC | 008359100662 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section I1 |
| Package Length (in) | 2.80" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 10 6200 5 |
| Flow Rate | 1.5 GPM |
| Finish | Chrome-Plated |
| Material | Brass |
| Thread Size | 15/16 In.-27 Male x 55/64 In.-27 Female |
| Connection | 15/16 In.-27 Female x 55/64 In.-27 Male |