Danco
Sillcock Valve Faucet Handle
SKU: 1133222
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.99
Features
Specifications
This round broach valve handle replaces a lost or stripped handle and improves the operation of the valve. It is designed for use on hose Bibb faucets, sillcocks, stopcocks, and valves. It features a die-cast metal construction that will endure the rigors of everyday use.
- 3/8" round 16 spline socket
| Brand | Danco |
|---|---|
| UPC | 037155804177 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section I1 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | PP806-10 |
| Material | Die-Cast Metal |
| Size | 1-3/4 In. |