Plumb Pak
Graphite Faucet Stem Packing - 1/8 in. Dia.
SKU: 4206058
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.99
Features
Specifications
Plumb Pak Faucet Stem Packing, Twist, 24" L, 1/8" Dia, Graphite, Suitable for: Repairing Leaking Packing on Faucet and Valve Stems and Packing Nuts
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224810124 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section I1 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | PP810-12 |
| Diameter | 1/8 in |
| Length | 24" |
| Material | Graphite |
| Suitable for | Repairing Leaking Packing on Faucet and Valve Stems and Packing Nuts |
| Type | Twist |