Plumb Pak
Do it Best 1-1/4 In. Polished Brass Pop-Up Assembly
SKU: 7183924
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$22.99
Features
Specifications
The Do it Best Polished Brass Bathroom Sink Pop-Up Drain is the perfect compliment to your bathroom decor. Featuring a plastic body with a Polished Brass plated rim, this Pop-Up Drain includes a lift rod, plunger and linkage for a complete installation. With an 1-1/4 In. inlet and outlet, this Pop-Up Drain is for use in bathroom sinks with an overflow.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224712817 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H4 |
| Package Length (in) | 11.20" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 3.40" |
| Size | 1-1/4 In. x 5 In. |
| Finish | Polished Brass |
| Material | Plastic |
| Type | Pop-Up Assembly |