Plumb Pak
PP825-32 Bathtub Spout with Diverter, 4-3/8 in W, 8 in H, 3/4 in Connection, IPS, Chrome Plated
SKU: 1896372
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$17.99
Features
Specifications
Chrome finish with diverter, outlet for personal shower, 3/4 in IPS with reducer bushing for 3/4 in or 1/2 in pipe.
- Has outlet for personal shower
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224825326 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section I2 |
| Package Length (in) | 7.60" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 2.80" |
| Manufacturer Part Number | PP825-32 |
| Connection Size | 3/4 in |
| Connection Type | IPS |
| Finish | Chrome Plated |
| Height | 7.99 in |
| Suitable for | 1/2 in or 3/4 in Pipe |
| Width | 4-3/8 in |