Plumb Pak
8 In. Brass Ballcock
SKU: 182101
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$32.99
Features
Specifications
Ballcock for 8-1/2 In. and up tanks, elevated style. Ballcock has 8 In. refill tube and float rod. Brass Nuts. Modern nylon valve seat, will not crack or chip, is nonconductor, will outwear ordinary 3 to 5 times. Flat-type neoprene plunger seat, easily replaceable. Quiet operation.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224830122 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section I4 |
| Package Length (in) | 13.80" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 09-P |
| Size | 8 In. |
| Material | Brass |