Plumb Pak
Do it Pipe Repair Clamp
SKU: 4010872
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.29
Features
Specifications
Made of heavy-duty plated steel. Exact fit for quick, leakproof seal. Complete with gasket. Fits 3/8", 1/2", and 3/4" I.P.S. pipe.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224840015 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H2 |
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | PP840-1 |
| Size | 3/8 In., 1/2 In., and 3/4 In. IPS |
| Material | Plated Steel |