Plumb Pak
Plumb Pak PP840-43 Faucet Core Puller
SKU: PP84043
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$21.99
Features
Specifications
Cartridge puller for Moen 1200, 1222 and 1225 series faucet cartridges. Simply attach tool to cartridge and twist out. Features both a top screw and body nut to accommodate different cartridges.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224048862 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section H4 |
| Package Length (in) | 12.50" |
| Package Width (in) | 11.50" |
| Package Height (in) | 10.50" |
| Manufacturer Part Number | PP840-43 |
| Suitable for | Moen 1200 1222 and 1225 Series Faucet Cartridges |