Plumb Pak
Plumb Pak PP855-60 Coupling Washer, 1-3/8 in ID x 1-3/4 in OD Dia, 1/8 in Thick, Cloth Reinforced Rubber
SKU: 1808484
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.29
Features
Specifications
Cloth sink strainer coupling washer. 1-3/4 in OD x 1-3/8 in ID x 1/8 in Thick.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 717510012927 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H6 |
| Package Length (in) | 0.40" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 2.80" |
| Manufacturer Part Number | PP855-60 |
| Diameter | 1-3/8 in ID x 1-3/4 in OD |
| Material | Cloth Reinforced Rubber |
| Suitable for | Brass Drainage System Sink Strainer |
| Thickness | 1/8 in |