Plumb Pak
PP8PC Basket Strainer with Fixed Stick Post, Stainless Steel, Chrome, For: 3-1/2 in Dia Opening Kitchen Sink
SKU: 1498575
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$18.99
Features
Specifications
Stainless steel body, rolled edge basket with chrome-plated plastic fixed stick post. Cut threads and die-cast slip nut. For 3-1/2 in Dia opening.
- Stainless steel body with cut threads
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224000082 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H3 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 2.60" |
| Manufacturer Part Number | PP8PC |
| Finish | Chrome |
| Height | 14.8 in |
| Material | Stainless Steel |
| Suitable for | 3-1/2 in Dia Opening Kitchen Sink |