Plumb Pak
Do it Best 1-1/2 In. x 12 In. White Plastic Sink Tailpiece
SKU: 5010541
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.69
Features
Specifications
The Do it Best 1-1/2 In. x 6 In. White Plastic Sink Tailpiece is flanged for a direct connection to the kitchen sink strainer, making under-sink installation quicker and easier. Constructed of durable white polypropylene, the tailpiece is 6 In. in length with an 1-1/2 In. flanged inlet. Nuts and washers not included.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 717510006353 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H5 |
| Package Length (in) | 11.00" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | PP906W |
| Size | 1-1/2 In. x 12 In. |
| Finish | White |
| Material | Polypropylene |
| Type | Flange |