Plumb Pak
PP911W Pipe Extension Tube, 1-1/2 x 1-1/2 in, 12 in L, Slip-Joint, Plastic, White
SKU: 6370555
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.99
Features
Specifications
Hang tag.
- Installs easily to extend and complete a plumbing drain installation
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 717510372250 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H5 |
| Package Length (in) | 11.80" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | PP911W |
| Color | White |
| Connection Type | Slip-Joint |
| Includes | Nuts and Washers |
| Length | 12 in |
| Material | Plastic |
| Nominal Size | 1-1/2 x 1-1/2 in |
| Suitable for | Existing Brass Systems |