Features
Specifications
1-1/2" x 16", 22-gauge for double bowl kitchen sinks. Universal slip-joint or direct connect installation.
| Brand | Jones Stephens |
|---|---|
| UPC | 717510095470 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H6 |
| Package Length (in) | 19.60" |
| Package Width (in) | 8.40" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | P38-027UR1 |
| Size | 1-1/2 In. x 16 In. |
| Finish | Chrome |
| Material | Brass |
| Gauge | 22 Ga |
| Type | Slip-Joint or Direct |