Plumb Pak
Do it Best 1-1/2 In. x 16 In. White Polypropylene End Outlet Waste
SKU: 2588440
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$10.99
Features
Specifications
The 1-1/2 In. x 16 In. White Polypropylene End Outlet Continuous Waste allows you to connect double bowl sink strainers to the drain connection. With compatibility for a Slip Joint or Direct Connection, the End Outlet includes a Baffle Tee and all necessary nuts and washers for a strong connection that avoids leaks. Measuring 16 In. in length with an 1-1/2 In. inlet, the End Outlet is constructed of durable white polypropylene that is made to last.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 717510016949 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H5 |
| Package Length (in) | 19.40" |
| Package Width (in) | 8.20" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | PP925W |
| Size | 1-1/2" x 16" |
| Finish | White |
| Material | Polypropylene |
| Type | Slip-Joint or Direct |