Keeney
Keeney 1-1/4 In. White Plastic P-Trap
SKU: 1072016
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.49
Features
Specifications
The Keeney Plastic P-trap traps debris while preventing toxic gases from seeping into your home. Includes all necessary nuts and washers for a strong connection and a flange to cover any unsightly holes at the wall connection. Keeney is a leading manufacturer and distributor of tubular drainage products. Founded in. 1923, the Keeney product line includes under-sink drainage, quarter-turn valves, bath drains, toilet repair parts and more.
| Brand | Keeney |
|---|---|
| UPC | 046224009412 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H5 |
| Package Length (in) | 11.60" |
| Package Width (in) | 5.00" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | PP941W |
| Size | 1-1/4 In. x 1-1/4 In. |
| Finish | White |
| Material | Polypropylene |
| Type | P-Trap |