Plumb Pak
Do it Best 1-1/4" White Plastic J-Bend, Carded
SKU: PP946W
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.29
Features
Specifications
Plastic J-Bend is made using durable polypropylene plastic and is ideal for tubular drain applications in kitchen, laundry, or bathroom sinks. This can be used with existing brass systems. Includes all necessary nuts, and washers for installation.
| Brand | Plumb Pak |
|---|---|
| UPC | 046224014249 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H5 |
| Package Length (in) | 6.60" |
| Package Width (in) | 6.40" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Size | 1-1/4 In. x 1-1/4 In. |
| Finish | White |
| Material | Plastic |
| Type | Slip Joint |