Features
Specifications
Plumb-Rite® Braided Plumb Line, nylon / polyester, 15 m / 49 ft.
- Premium braided nylon/polyester line for use with Plumb-Rite layout tools
- Durable and long lasting
- 0.9 mm x 15 m (49 Ft.)
| Brand | TAJIMA TOOL |
|---|---|
| UPC | 049296054311 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 27, Section H6 |
| Package Length (in) | 4.50" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 3.00" |
| Manufacturer Part Number | PC-ITOL |
| Country of Origin | China |