Features
Specifications
Durable, black ABS housing with snap-on red acrylic lens.
- Grounds through mounting studs
| Brand | Peterson |
|---|---|
| UPC | 044464941097 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section M5 |
| Package Length (in) | 7.60" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 2.40" |
| Manufacturer Part Number | 313-2 |
| Dimensions | 4-1/8 in Dia x 2-3/8 W |
| Housing Material | ABS |
| Lamp Color | Red |
| Lamp Type | Incandescent |
| Mounting Type | Pedestal/Stud |