Keeney
Pushbutton Sink Drain (Bronze)
SKU: K82075BRZ
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$47.99
Features
Specifications
Bronze pushbutton sink drain (1-1/4 in.) with a quarter-turn, brass-finished angle supply stop valve (1/2 in. x 3/8 in. OD compression).
- Keeney is pleased to announce our new line of Stylewise by Keeney bathroom sink drains
| Brand | Keeney |
|---|---|
| UPC | 046224052586 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H4 |
| Package Length (in) | 17.75" |
| Package Width (in) | 8.00" |
| Package Height (in) | 6.00" |
| Manufacturer Part Number | K820-75BRZ |
| Connection Size | 1-1/4 in |
| Finish | Bronze |
| Material | Brass |
| Suitable for | Drop-In Pedestal Undermount Vessel Style Sinks With Overflow |
| Size | 1-1/4" |