Features
Specifications
Create a 45 degree bend in your sewer piping run while maintaining a gasketed water-tight connection.
| Brand | IPEX |
|---|---|
| UPC | 622454841598 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 02, Section I1 |
| Package Length (in) | 15.90" |
| Package Width (in) | 12.00" |
| Package Height (in) | 20.90" |
| Manufacturer Part Number | 443018 |
| SIze | 6" |
| Material | PVC |
| Angle | 45 deg |