Features
Specifications
The 45 degree Wye provides a gasketed water-tight seal for branches that run at a 45 degree angle from the main pipe run.
| Brand | IPEX |
|---|---|
| UPC | 622454797963 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 02, Section I1 |
| Package Length (in) | 23.10" |
| Package Width (in) | 15.60" |
| Package Height (in) | 20.30" |
| Manufacturer Part Number | 443304 |
| Size | 4" |
| Material | PVC |
| Angle | 45 deg |