Features
Specifications
This elbow provides your sewer piping system with a 90 degree bend and features two gasketed ends to provide a secure connection.
| Brand | IPEX |
|---|---|
| UPC | 622454841314 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 02, Section I1 |
| Package Length (in) | 23.10" |
| Package Width (in) | 15.60" |
| Package Height (in) | 20.30" |
| Manufacturer Part Number | 443013 |
| SIze | 6" |
| Material | PVC |
| Angle | 90 deg |