Features
Specifications
These Tees connect pipe at a 90 degree angle from the run. They also feature an opening for testing and cleaning near the branch.
| Brand | IPEX |
|---|---|
| UPC | 622454841826 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 02, Section I2 |
| Package Length (in) | 24.00" |
| Package Width (in) | 20.00" |
| Package Height (in) | 15.50" |
| Manufacturer Part Number | 443038 |
| SIze | 6" |
| Material | PVC |