Features
Specifications
PVC fittings come in a wide range of sizes and fitting types.
| Brand | Boshart Industries |
|---|---|
| UPC | 777808350452 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section I5 |
| Package Length (in) | 1.60" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 1.63" |
| Manufacturer Part Number | 837-211 |
| Country of Origin | United States |
| Length | 2.0000 INCH |
| Height | 1.5500 INCH |
| Width | 2.0000 INCH |
| Weight | 0.1100 POUND |