United Pipe & Steel
3 in 30 in SCH 20 Pipe
SKU: SD3SX30
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$7.29
Features
Specifications
Pipe, 3 in Outside Diameter, 30 in Length, SCH 20, PVC
| Brand | United Pipe & Steel |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 02, Section I5 |
| Package Length (in) | 3.50" |
| Package Width (in) | 29.50" |
| Package Height (in) | 3.75" |
| Outside Diameter | 3 in |
| Length | 30 in |
| Schedule Rating | SCH 20 |
| Material | PVC |