Features
Specifications
1/4" Female NPT to Quick TeeJet Male Adapter
- Allows use of Quick TeeJet system with 1/4" Female NPT.
- Maximum operating pressure of 300 psi.
| Brand | TeeJet |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section T5 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | QJ1/4T-NYB |
| Thread Size | 1/4" Female NPT |
| Quick TeeJet | Male |