Features
Specifications
Downloads
60316 Aluminum Oxide - Closed Coat (1A-X / 2A-X ) Benchstand Belts, 42" x 1", 120 Grit
- Sanding
- Grinding
- Finishing
- Benchstand Sander
| Brand | United Abrasives |
|---|---|
| UPC | 699053603162 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 26, Section C3 |
| Package Length (in) | 18.00" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 5.60" |
| Manufacturer Part Number | 60316 |
| Country of Origin | Italy |
| Heading | 1" x 42": Quick Ship™ Belts (shrink-wrapped) |
| Width | 1 in |
| Length | 42 in |
| Grit | 120 |
| Qty | 1 |