SKU: 60312
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.79
- Buy 10 for $3.41 each and save 10%
Features
Specifications
Downloads
60312 Aluminum Oxide - Closed Coat (1A-X / 2A-X ) Benchstand Belts, 42" x 1", 50 Grit
- Sanding
- Grinding
- Finishing
- Benchstand Sander
| Brand | United Abrasives |
|---|---|
| UPC | 699053603124 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 26, Section C3 |
| Package Length (in) | 18.80" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 4.80" |
| Manufacturer Part Number | 60312 |
| Country of Origin | Italy |
| Heading | 1" x 42": Quick Ship™ Belts (shrink-wrapped) |
| Width | 1 in |
| Length | 42 in |
| Grit | 50 |
| Qty | 1 |