SKU: 61126
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.49
- Buy 10 for $1.34 each and save 10%
Features
Specifications
Downloads
61126 Aluminum Oxide - Closed Coat (1A-X / 2A-X ) File Belts, 13" x 3/8", 100 Grit
- Sanding
- Grinding
- Finishing
- File Sander
| Brand | United Abrasives |
|---|---|
| UPC | 699053611266 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 26, Section C3 |
| Package Length (in) | 0.43" |
| Package Width (in) | 2.50" |
| Package Height (in) | 5.50" |
| Manufacturer Part Number | 61126 |
| Country of Origin | Italy |
| Heading | 3/8" x 13": Quick Ship™ Belts (shrink-wrapped) |
| Width | 3/8 in |
| Length | 13 in |
| Grit | 100 |
| Qty | 1 |