Features
Specifications
Downloads
60864 Aluminum Oxide - Closed Coat (1A-X / 2A-X ) Benchstand Belts, 36" x 4", 180 Grit
- Sanding
- Grinding
- Finishing
- Benchstand Sander
| Brand | United Abrasives |
|---|---|
| UPC | 699053608648 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 26, Section C3 |
| Package Length (in) | 13.60" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 5.40" |
| Manufacturer Part Number | 60864 |
| Country of Origin | Italy |
| Heading | 4" x 36": Quick Ship™ Belts (shrink-wrapped) |
| Width | 4 in |
| Length | 36 in |
| Grit | 180 |
| Qty | 1 |