Features
Specifications
Downloads
61029 Aluminum Oxide - Closed Coat (1A-X / 2A-X ) Benchstand Belts, 48" x 6", 100 Grit
- Sanding
- Grinding
- Finishing
- Benchstand Sander
| Brand | United Abrasives |
|---|---|
| UPC | 699053610290 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 26, Section C3 |
| Package Length (in) | 19.80" |
| Package Width (in) | 5.80" |
| Package Height (in) | 6.00" |
| Manufacturer Part Number | 61029 |
| Country of Origin | Italy |
| Heading | 6" x 48": Quick Ship™ Belts (shrink-wrapped) |
| Width | 6 in |
| Length | 48 in |
| Grit | 100 |
| Qty | 1 |