Multiple series yoke repair kit with 1 3/8-6 spline, 1 3/8-21 spline bore and quick disconnect connection
SKU: 13006121
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$8.00
Features
Specifications
Weasler yoke repair kits are available in both domestic and Profile metric options for all Weasler tractor yoke types. Kits contain all necessary components for a succesful repair or servicing.
| Brand | Weasler |
|---|---|
| UPC | 728357301266 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section W3 |
| Package Length (in) | 3.40" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | 13006121 |
| Weight | 0.08 lb |
| Series | AB1,AB2,AB3,AB4,AB5,AB6,AB7N,AB8,AB9 |
| Outside Diameter | 0.545" |
| Bore | 1.375" |
| Bore Description | 1 3/8-6 SPLINE, 1 3/8-21 SPLINE |
| Connection 1 Description | QUICK DISCONNECT |