Features
Specifications
1/4" Female NPT x Quick TeeJet Single Swivel Nozzle Body
| Brand | TeeJet |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section T5 |
| Package Length (in) | 1.60" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | QJ8600-1/4-NYB |
| Inlet Size | 1/4" Female NPT |
| Outlet Size | Male Quick TeeJet |
| Pressure Rating | 125 psi |
| Material | Nylon |