Features
Specifications
Nylon Quick TeeJet Y Adapter
| Brand | TeeJet |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section T5 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | QJ90-2-NYR |
| Pressure Rating | 300 psi |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Gasket Material | EPDM |