Features
Specifications
Made of galvanized material to prevent rust. Blade is ribbed for rigidity and strength.
| Brand | Marshalltown |
|---|---|
| UPC | 035965058100 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section D6 |
| Package Length (in) | 6.00" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 15810 |
| Notch Width | 1/16 In. |
| Notch Type | Square-Notch |
| Style | Half Moon |
| Overall Width | 6 In. |
| Material | Galvanized |