Features
Specifications
Cement end edger with a 6 In. x 2-3/4 In. steel blade. Steel mounting and mortised wood handle. Ends are slightly curved for working ease. 3/8 In. radius curve.
| Brand | Marshalltown |
|---|---|
| UPC | 035965064927 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28, Section W3 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 16492 |
| Length | 6 In. |
| Width | 2-3/4 In. |
| Type | Curved End |
| Radius Curve | 3/8 In. |