Features
Specifications
Adjustable bull float bracket. Allows multi-angle floating. Enables use with extension handles for extremely long ranges. Full pitch controlled by half turn of handles. Fits magnesium bull floats and fresnos without adapter plates.
| Brand | Marshalltown |
|---|---|
| UPC | 035965042512 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28, Section W6 |
| Package Length (in) | 7.80" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 6.00" |
| Manufacturer Part Number | 14251 |
| Type | Multi-Angle |
| Size(s) | 1-3/4 In., 1-3/8 In. |