QLT
Marshalltown Wal-Board Tools Panel Lifter
SKU: MTPL589
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$16.99
Features
Specifications
This unique tool is a drywall and paneling lifter, nonclogging rasp, and a bottle opener all-in-1. Conveniently stores in your back pocket when not in use. Nonclogging rasp with protective guides. Lifts all standard sizes of drywall sheets. Lightweight, compact, fits in pocket. Bottle opener integrated into lifter.
| Brand | QLT |
|---|---|
| UPC | 035965145893 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section D5 |
| Package Length (in) | 9.40" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 40659 |
| Material | Plastic |