Features
Specifications
Model No. 96-3. 10" x 5" blade is tempered, ground, and polished. Hardwood handle with steel ferrule securely attached.
| Brand | Marshalltown |
|---|---|
| UPC | 035965061964 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28, Section W4 |
| Package Length (in) | 7.60" |
| Package Width (in) | 7.20" |
| Package Height (in) | 3.00" |
| Manufacturer Part Number | 16196 |
| Style | Philadelphia |
| Length | 10 In. |
| Width | 5 In. |
| Material | Steel |
| Handle Material | Wood |