SKU: PDC18BK
| Location: Aisle 31, Section I6
$54.99
8 In stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Features
Specifications
Strong plastic cabinets organize and protect components. Cabinets stack securely and can also be wall mounted with keyhole slots. A variety of drawer configurations provide versatile storage solutions. Clear polypropylene drawers offer easy content identification. Textured drawer pulls provide easy access and rear stop tabs prevent contents from spilling. Use for small parts, nut and bolts, desk organization, teacher toolbox, and more!
| Brand | Quantum Storage Systems |
|---|---|
| UPC | 651588076606 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 31, Section I6 |
| Package Length (in) | 6.50" |
| Package Width (in) | 15.00" |
| Package Height (in) | 18.50" |
| Manufacturer Part Number | PDC-18BK |
| Compartments | 18 |
| Length (In.) | 18.75 |
| Depth (In.) | 6.25 |
| Width (In.) | 15 |