Features
Specifications
Quantum Storage Systems Drawer Cabinet, Number of Drawers: 22, Polypropylene, Clear, 19-1/2 in OAW, 10 in OAH, Overall Depth: 6-1/4 in, Includes: (14) 5-1/2 x 2 x 1-1/4 in Drawers, (8) 5-1/2 x 4-1/4 x 2 in Drawers
- Heavy-duty reinforced construction
| Brand | Quantum Storage Systems |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 31, Section I6 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 9.40" |
| Package Height (in) | 9.40" |
| Manufacturer Part Number | PDC-22BK |
| Color | Clear |
| Includes | (14) 5-1/2 x 2 x 1-1/4 in Drawers (8) 5-1/2 x 4-1/4 x 2 in Drawers |
| Material | Polypropylene |
| Number of Drawers | 22 |
| Overall Depth | 6-1/4 in |
| Overall Height | 10 in |
| Overall Width | 19-1/2 in |